Τζαζ – Μπακς 123-108: Μία περίοδος ήταν αρκετή ώστε να πάει… στράφι η «30αρα» του Αντετοκούνμπο

Κάνοντας τρομερό τελευταίο δωδεκάλεπτο, οι Γιούτα Τζαζ υπέταξαν τους Μιλγουόκι Μπακς με τελικό σκορ 123-108

Οι Μιλγουόκι Μπακς φιλοξενήθηκαν από τους Τζαζ στη Γιούτα, με τους γηπεδούχους να πραγματοποιούν εξαιρετική τέταρτη περίοδο και να παίρνουν τη νίκη με 123-108 έπειτα από σπουδαία ανατροπή, παρά το double double του Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Ο «Greek Freak»σε 39:36 λεπτά εντός παρκέ κατάφερε να σημειώσει συνολικά 33 πόντους (11/13 δίποντα και 11/15 βολές) ενώ παράλληλα μοίρασε 13 ασίστ, μάζεψε 7 ριμπάουντ, και έκανε και 1 μπλοκ.

Από κοντά στον πίνακα των σκόρερς ακολούθησε ο Πόρτις, έχοντας 27 πόντους , ο Μπίσλεϊ είχε 16, ο Λίλαρντ 12 και ο Γκριν 10. Ο Λάουρι Μάρκανεν ηγήθηκε του σκοραρίσματος από την πλευρά των γηπεδούχων με 21 πόντους σε 35:40 λεπτά συμμετοχής. Ο Κόλιν Σέξτον είχε 19, ο όσους και ο Κεγιόντε, ο Κόλινς είχε 15, ο Γουόκερ 13, ο Τζόρνταν Κλάρκσον 12 ενώ ο Φοτέκιο τελείωσε το παιχνίδι με 11.

Πηγη: protothema.gr