Κακή εμφάνιση και ήττα για τον Άρη, 60-69 από τον Κολοσσό

Την ήττα γνώρισε ο Άρης με 60-69 από τον Κολοσσό Ρόδου στο «Nick Gallis Hall» για την 4η αγωνιστική του top 6 του πρωταθλήματος. Αυτή ήταν η πρώτη εντός έδρας ήττα των «κιτρίνων» σε αυτή τη φάση.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα από το πρώτο δεκάλεπτο και έχτισαν μια διαφορά οχτώ πόντων ενώ στις αρχές του δευτέρου προηγήθηκαν με +11. Ο Άρης έψαξε την αντίδραση και αρχικά μείωσε τη διαφορά και πήγε στα αποδυτήρια στο -2.

Στην τρίτη περίοδο οι δυο ομάδες ήταν κοντά η μια στην άλλη και έξι λεπτά πριν το τέλος το σκορ ήταν στο 44-44. Ο Κολοσσός βρήκε λύσεις και προηγήθηκε με 45-52 αλλά οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 50-52 και το τρίτο δεκάλεπτο έληξε 53-54.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο το επιμέρους σκορ ήταν 7-15, οι «κίτρινοι» δεν βρήκαν τις λύσεις που έψαχναν και ηττήθηκαν από τον Κολοσσό.

Πηγή: metrosport.gr