Βήμα πλέι οφ για τον ΠΑΟΚ με τρομερό Πόρτερ Jr με νταμπλ νταμπλ!

Τη δεύτερη νίκη του στα πλέι άουτ πέτυχε ο ΠΑΟΚ με 85-70 επί της Καρδίτσας και έκανε βήμα για τα πλέι οφ. Οι «ασπρόμαυροι» είχαν σε εξαιρετική μέρα τον Κέβιν Πόρτερ Τζούνιορ με νταμπλ νταμπλ (19 πόντους, 10 ριμπάουντ και 9 ασίστ), φτάνοντας ένα βήμα από το τριμπλ νταμπλ και άξιο συμπαραστάτη τον Φρίντρικσον με 17 πόντους.Ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα από νωρίς στο πρώτο δεκάλεπτο και έφτασε στο +7 (16-9), αλλά το δεκάλεπτο τελείωσε με +4 (22-18).Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν στον ίδιο ρυθμό, με τον Δικέφαλο να κρατάει το σκορ στο +6 (36-30) μέχρι το ημίχρονο.Με τον Κέβιν Πόρτερ Τζούνιορ να κάνει τα πάντα, ο ΠΑΟΚ στο τρίτο δεκάλεπτο ανέβασε τη διαφορά του στο +9 (57-48) και έδειξε πως θα πάρει το ροζ φύλλο αγώνα.