Άνετη νίκη επί του Αιολικού για τον Ηρακλή – Η βαθμολογία των πλέι οφ και πλέι άουτ της SL2

Με μία άνετη νίκη επί του Αιολικού με σκορ 3-0, ολοκλήρωσε ο Ηρακλής την προσπάθεια του στην κανονική περίοδο της SL2.

Στην τελευταία αγωνιστική του Α’ ομίλου, πέραν των αγώνων του Μακεδονικού και του ΠΑΟΚ, η ΑΕΛ νίκησε με 3-1 τον καταδικασμένο σε υποβιβασμό Απόλλωνα Πόντου. Ακόμη, η Αναγέννηση Καρδίτσας επιβλήθηκε εκτός έδρας του Καμπανιακού με 1-0.

Ο Ηρακλής μπήκε δυνατά στο παιχνίδι ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Αρόγιο, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Με την έναρξη του δεύτερου μέρους βρήκε το δεύτερο γκολ του με τον ίδιο σκόρερ που ολοκλήρωσε το χατ τρικ, κλειδώνοντας τη νίκη του «ημίθεου».

Οι συνθέσεις:

Ηρακλής (Παπαδόπουλος): Παλαβράκης, Χρουσιέλ, Χειρίτραντας, Γκμπενιόν, Ισνάλδο (75′ Πατράλης), Αρόγιο (90′ Τόρες), Έμπο, Νεοφυτίδης, Κούστα, Γκερμούς (85′ Κουντουριώτης), Τσαγκαλίδης.

Αιολικός (Κρισμάρεβιτς): Ντόκιτς, Γιόκε, Ζάκαριτς, Ενομό, Μπενίτεζ, Ιγκνιάτοβιτς, Καρανίκας, Τριανταφυλλάκος, Ουνγιαλίδης, Ντίμοφ, Ζιβογίνοβιτς.